UWAGA: Od kwietnia 2018 roku Forgen.pl zawiesił swoją działalność. Na poniższej stronie znajduje się archiwum serwisu. Możliwość logowania i rejestracji nowych kont została zablokowana. W celu uzyskania porad genealogicznych zapraszamy na inne fora o tej tematyce: genealodzy.pl, Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo

Szukam programu

Problemy i zapytania związane z działaniem programów genealogicznych

Moderator: ModeratorzyAUTOR TEMATU
qendi
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 09, 2016 12:54 pm

Szukam programu

Post autor: qendi » czw cze 09, 2016 5:32 pm

Pomocy. Próbujemy stworzyć z żoną dość rozbudowane drzewo genealogiczne rodziny żydowskiej i nie możemy znaleźć programu, który by na to pozwalał. O dziwo największy problem polega na tym, że w większości programów na które trafiliśmy nie można w sposób czytelny przedstawić faktu, że Iksiński miał w sumie 3 żony i z każdą po gromadce dzieci. Jak na razie korzystamy z MyHeritage Tree Builder ale żona, która robi drzewo narzeka na brak mnóstwa funkcji i niemożliwość dodania informacji.

Zapytam więc krótko: Co polecacie? Zależy nam na jak najbardziej rozbudowanym programie z dużymi możliwościami edycji i opcjami. Ponieważ, jest to na użytek nie tylko domowy ale i firmowy jesteśmy skłonni zapłacić za niego jakąś rozsądną kwotę

Awatar użytkownika

wuja
Posty: 258
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 3:30 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował/a: 13 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontakt:

Re: Szukam programu

Post autor: wuja » czw cze 09, 2016 5:44 pm

Używam Webtress https://www.webtrees.net/i tu nie ma żadnego problemu z ilością żon i gromadek dzieci jak również ilością mężów i gromadek dzieci. Można również dodać dziecko tylko do jednego z rodziców, czyli np. nieślubne dziecko kobiety lub dodać dziecko tylko ojcu jeśli miał dziecko z poprzedniego małżeństwa a nie znamy matki, itd.
Ogólnie polecam

Na tym forum podpisujemy się.
Pozdrawiam, Wojtek
-------------------------
https://wojciechgracz.pl
Taki już los poszukiwaczy, zanim się znajdzie grudkę złota, trzeba przesiać tony piasku.


dpawlak

Re: Szukam programu

Post autor: dpawlak » czw cze 09, 2016 6:31 pm

Większość programów na to pozwala, w zasadzie nie znam żadnego który nie pozwala. Więc może nasz profesjonalny genealog sprecyzuje co dla niego oznacza "w sposób czytelny" i jakiego to mnóstwa funkcji brakuje żonie i jakiego typu informacji nie może dodać? Wiele tego typu problemów polega głównie na nieznajomości obsługi i możliwości programu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy genealogiczne”