HTTP czy HTTPS

Jeśli chcesz w ten sposób spytać o opinię

Moderatorzy: wojciechz, Moderatorzy

Regulamin forum
+0 Temat, +2 Post

Czy forum powinno zostać zabezpieczone szyfrowaniem (HTTPS)?

Tak
1
7%
Nie
11
79%
Nie mam zadania
2
14%

Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
wicy
Młodszy Pomocnik
Podziękował/a: 143 razy
Podziękowano: 284 razy
Kontaktowanie:

HTTP czy HTTPS

Postautor: wicy » 16 mar 2017, 19:43

Wiele osób pyta mnie o to mailowo, częściowo poprzez forum - czy strona forum jest bezpieczna? Co z tą kłódką?
Ostatnie aktualizacje Firefox (jak czytam innych przeglądarek również) wprowadziły znakowanie stron używających nie szyfrowanego przesyłu danych na linii strona<->użytkownik jako niebezpiecznych. Nie wynika to z jakichś zmian w stronach HTTP a jedynie ze sposobu rozpoznawania tych stron przez przeglądarki i polityki powiadamiania o sposobie prezentacji danych na stronie.
Owszem, cyberprzestępcom chcącym dobrać się do czyjejś skóry łatwiej jest to zrobić, gdy przechwycą dane (transmisję) nieszyfrowane. Łatwiej niż przy protokole HTTPS, ale czy szyfrowanie zapewnia 100% bezpieczeństwo? Podejrzewam, że wielu z nas bardziej narażonych jest na działania niebezpieczne jak np. odbieranie podejrzanej poczty, klikanie w podejrzane linki, błędne wpisywanie adresów i wchodzenie na strony podszywające się, itp., itd, niż korzystając z forum.
Poza tym, jakież znowu dane wrażliwe przechowywane są przez forum? Imię, nazwisko, login, hasło, email? Dla zabezpieczenia wystarczy zmienić email na rzadko używany, hasło podać inne niż do banku i facebooka :D

W każdym razie poddaję pod dyskusję temat: czy forum powinno być zabezpieczone szyfrowaniem?
---------------------------------------
Pozdrawiam, Witek Mazuchowski

Awatar użytkownika
Bea
Młodszy Pomocnik
Podziękował/a: 208 razy
Podziękowano: 188 razy
Kontaktowanie:

Re: HTTP czy HTTPS

Postautor: Bea » 18 mar 2017, 16:29

Przy protokole HTTPS będzie wymóg logowania się przy każdym wejściu na stronę. To protokół dobry dla strony - jak to zostało wspomniane - banku czy poczty e-mail. Ale po co w forum, które można również czytać bez zalogowania ?!
Jestem na NIE.

Zwykły http:// mi wystarczy :tak:
Beata

szukam: akt ślubu Marcina Drzewieckiego z Heleną Trzcińską (?) przed 1840 pp. gdzieś na Mazowszu.
mapka z parafiami diecezji płockiej z miejscem przechowywania ksiąg metrykalnych i innymi rodzynkami

hexon78
Podziękował/a: 44 razy
Podziękowano: 17 razy
Kontaktowanie:

Re: HTTP czy HTTPS

Postautor: hexon78 » 18 mar 2017, 20:22

Też dałem nie bo w tym wypadku nie ma chyba takiej potrzeby.

Wróć do „Sondy, ankiety”